Práce s traumatem

Erogenetic – body-psychoterapie zaměřené na zdroje

  • ze systému Erogenetic – body-psychoterapie zaměřené na zdroje – používám masáže pod supervizí Grace Wallem – na základě Vašeho vyprávění se provádí diagnostika a pak se masírují vybrané svaly s tím spojené. Erogenetic pracuje s vývojovými fázemi a emocionální funkcí tělesných orgánů. Masáž lze provádět přes oblečení nebo bez něj s olejem, podle toho co Vám vyhovuje. 

Biodynamická body-psychoterapie

  • z biodynamické body-psychoterapie používám zejména metodu biorelease, tj. podpora samoúzdravných procesů těla s respektem k Vaší komfortní zóně. To znamená, že pracuji bez nátlaku, bez překračování Vašich hranic a respektuji potřebný prostor a pocit bezpečí k prozkoumání Vašeho vlastního vnitřního světa a pocitů v těle. Tzn. ptám se Vás, když mluvíte o určitém tématu, co potřebuje v daném okamžiku Vaše tělo, jak se u toho cítíte, co potřebujete projevit apod. Opět reaguji na Vaši potřebu, tzn. včetně dotyku. Také používám imaginaci a biodynamické masáže.

Uvolňování prenatálních a porodních vzorců (porodní otisky)

  • Tzn. když vidím, že Vaše tělo chce vyprávět příběh z porodu nebo prenatální fáze, tj. vidím typický projev těla – pohyb, upozorním Vás na to a Vy mi to buď potvrdíte (jak se cítíte a jak to prožíváte v těle. Zjistíme pak, co jste v tom období potřeboval – např. vyjádřit jakoukoliv emoci, kontakt, pozornost, prostor, čas, cokoliv, co přijde- a tuto potřebu se Vám pokusím naplnit.) nebo nepotvrdíte a budeme pracovat jiným způsobem. Pokud si to nebudete výslovně přát, záměrně s touto fází nepracuji. Raději jsem s tím, s čím přijdete v daný moment.